Lusterka samochodowe i ich rola podczas manewrów drogowych

Jak zapewnić bezpieczeństwo na drodze? Co sprawić, aby kierowcy zarówno Ci doświadczeni jak i stawiający pierwsze kroki czuli się nie tylko komfortowo, ale i bezpiecznie?

Po pierwsze i należy zadbać o to, aby stan techniczny pojazdu był dobry, a kierowcy zachowywali ostrożność i rozwagę podczas jazdy w każdych warunkach.

Możemy wyróżnić dwa typy bezpieczeństwa - czynne i bierne. Pierwszy rodzaj odnosi się do osoby kierowcy oraz budowy karoserii samochodu, w tym nadwozie, system ABS, system kontroli trakcji, ogumienie i zawieszenie. Kierowcy powinni zadbać o to, aby wszystkie te elementy były zdalne do użytku, a lusterka samochodowe boczne były odpowiedniej jakości, bez uszkodzeń i zarysowań.

Do elementów bezpieczeństwa biernego zaliczyć można natomiast: poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa, a więc czynniki, które odpowiedzialne są za niwelowanie ewentualnych efektów wypadku.

Każdy kierowca przed wyruszeniem w podróż powinien zadbać, o jakość i stan techniczny swojego pojazdu. Koniecznie powinien sprawdzić stan lusterek samochodowych, to w końcu one są przedłużeniem oczu kierowcy, to dzięki nim można bezpiecznie i komfortowo wykonywać różnorakie manewry drogowe.

Stan techniczny i estetyczny lusterek samochodowych jest często bagatelizowany przez kierowców. Co jest niestety wielkim błędem i zarazem jedną z podstawowych przyczyn wypadku. Drogi kierowco, pamiętaj tylko sprawny samochód uchroni Ciebie i pozostałych uczestników ruchu drogowego przed kolizją. Życzymy bezpiecznej podróży!